Specialistična dejavnost
Zobna protetika: V specialistični ambulanti za stomatološko protetiko se obravnava paciente pri katerih je potrebna kompleksnejša zobnoprotetična in estetska rehabilitacija. Na podlagi izdane napotnice, ki jo izda izbrani zobozdravnik, se v specialistični ambulanti opravi pregled in izvede ustrezna terapija.
Pedontologija: Specialistična ambulanta za otroško in preventivno dejavnost (pedontologija) skrbi za izvajanje in organizacijo preventivne dejavnosti na svojem področju. Izvajamo svetovanja otrokom v starosti enega in dveh let, ter sistematske preglede triletnih otrok. Za svetovanja se starši naročijo sami, na sistematski pregled jih povabimo s pisnim vabilom. Pregledi so ob ponedeljkih od 13,00 do 15,30 in ob petkih od 8,00 do 13,00, zato se v tem času težko oglašamo na telefon. Poleg preventivne dejavnosti imamo tudi ambulantno delo pri otrocih, katere nam napotijo otroški zobozdravniki, ki zaradi zahtevnosti dela ne zmorejo oskrbeti otroka sami. Brez napotnice lahko obravnavamo otroke z motnjo v telesnem in duševnem razvoju in otroke mlajše od treh let.
Oralna Kirurgija: Specialistična ambulanta za oralno kirurgijo se ukvarja z diagnostiko patoloških sprememb v področju ustne votline ter opravlja ambulantne operativne posege na mehkih in trdih tkivih ustne votline. Več o samem delovanju in naročanju v ambulanti dobite na: http://www.zdzv-ng.si/imenik/zobozdravniki/5/
Čeljustna in zobna ortopedija – ortodontija:
KAJ JE ČELJUSTNA IN ZOBNA ORTOPEDIJA?
Čeljustna in zobna ortopedija - ortodontija je veja stomatologije, ki se ukvarja s premikanjem zob in urejanjem medčeljustnih odnosov pri otrocih in odraslih.
S ČIM SE UKVARJAMO?
Ukvarjamo se s prepoznavanjem, zdravljenjem in preprečevanjem nepravilnosti v postavitvi zob in medčeljustnih odnosih. Naš cilj je doseči pravilno oblikovano in skladno delujoče zobovje, kar pripomore k doseganju boljšega estetskega videza celotnega obraza. Pravilno uvrščeni zobje omogočajo boljšo funkcijo in lažje čiščenje, kar prispeva k boljšemu zdravju zob in obzobnih tkiv, vse skupaj pa pripomore k daljšemu ohranjanju zob.
KAKŠNE PRIPOMOČKE UPORABLJAMO?
Včasih zadostuje že nasvet in navodila za pravilno dihanje, požiranje ter odpravo razvad, včasih je dovolj plastična lopatica ali plastična vestibularna ploščica. Večino primerov zdravimo s snemnimi in nesnemnimi-fiksnimi ortodontskimi aparati. Pri zdravljenju uporabljamo večino sodobnih tehnik nesnemnih aparatov.
Celostnega zdravljenja si ne moremo zamisliti brez sodelovanja z ostalimi specialisti s področja zobozdravstva, šolskimi zobozdravniki in zobozdravniki za odrasle.
Zdravi, lepo uvrščeni zobje, ter privlačen nasmeh so prednost vsakega posameznika.